Mobilny Kościól

Mobilny Kościół to misja, biorąca swój początek z sosnowieckich Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Naszym celem jest zjednoczyć we wspólnej ewangelizacji ulicznej chrześcijan z różnych środowisk i wspólnot naszego regionu.

Misja nie jest daleko - wystarczy wyjść na ulice...

W Ewangelii czytamy:

"Wyjdź co prędzej na ulice i w zaułki miast i sprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych"

Łk 14,21

I dalej:

"Wyjdź na drogi i między opłotki i przymuszaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony"

Łk 14,23

 
Natomiast papież w rozmowie pt. "Miłosierdzie to imię Boga" mówi:
"Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. Szpital polowy, ten obraz, za pomocą którego lubię opisywać ów "Kościół wychodzący" charakteryzuje się tym, że zakładany jest tam, gdzie toczy się walka: nie ma stałej struktury, nie jest wyposażony we wszystko, jak miejsce, gdzie udajemy się, by leczyć i drobne i poważne dolegliwości. Jest przenośny, ma zapewnić pierwszą pomoc".
papież Franciszek
 
Spotkania Mobilnego Kościoła są otwarte, więc czuj się zaproszony ;-) Napisz do nas, zadzwoń i przyjdź aby stać się częścią naszego zgromadzenia (Kościół znaczy ecclesia - zgromadzenie)

tel: 693767601
mail: mobilnykosciol@gmail.com
www: www.mobilnykosciol.pl