Projekt Soar – Miasto Ocalenia nawiązuje w nazwie do biblijnego miasteczka Soar, w którym schronił się Lot, uciekając z Sodomy. Soar to inicjatywa dla osób pragnących bogatego wewnętrznie życia duchowego i dobrze poukładanej, mądrej codzienności w zabieganym, czasami banalnym i powierzchownym świecie.

Otwieramy kolejny sezon i serdecznie zapraszamy na Wielkopostne Spotkania SOAR 2023.
10, 11, 12 marzec 2023 r.

  • piątek 18.30 – 21.00,
  • sobota 17.30- 21.00
  • niedziela 17.30- 20.30

Miejsce: Fabryka Pełna Życia Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 3

Link do zapisów: SOAR Wielki Post 2023

Temat tej edycji Spotkań: „Pokaż mi swoją chwałę”, został zaczerpnięty z Księgi Wyjścia, a dokładnie z rozmowy Mojżesza z Bogiem, która miała miejsce już po zawarciu przez Izraelitów Przymierza z Bogiem i już po tym, gdy Przymierze to złamali. Jesteśmy przekonani, że nasze kryzysy, słabe momenty, a nawet upadki, nie przekreślają nas w oczach Boga, o czym chcemy nauczać i co chcemy przypominać zasiewając nową nadzieję. Przede wszystkim jednak, chcemy prowadzić wszystkich do głębokiej relacji z Bogiem, by Bóg mógł rozmawiać z nami tak, jak się rozmawia z przyjacielem, a to było fundamentalne doświadczenie Mojżesza.

Konferencje, poza członkami naszego zespołu, wygłoszą zaproszeni goście:

  • Przemysław Szyszka, prawnik, obecnie jeden z koordynatorów wspólnoty W Jego ręku w Zamościu, animator i mentor życia chrześcijańskiego, ceniony nauczyciel, od lat skupiony na kształtowaniu i wspieraniu innych liderów i animatorów wspólnot chrześcijańskich; dla wielu po prostu niedościgniony mistrz, od wielu lat także propagator kursów Alpha;
  • Michał Kuś, obecnie lider wspólnoty Wieczyste Przymierze w Krakowie, uznany psycholog i terapeuta, łączący głęboką duchowość biblijną miedzy innymi z założeniami logoterapii Viktora Frankla; współzałożyciel Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, członek zarządu Krakowskiego Instytutu Logoterapii.

SOAR Miasto Ocalenia to cykliczne spotkania o niepowtarzalnej atmosferze. Organizujemy je w okresach Adwentu i Wielkiego Postu, aby pomóc w odkrywaniu ich głębokiego znaczenia.

Sam pomysł zrodził się wśród ludzi świeckich, członków Odnowy w Duchu Świętym, i czerpie siły z obserwacji, że wielu ludzi szuka wyzwań i misji, z którą mogliby się w pełni identyfikować. Nieustannie taż spotykamy tych, którzy są aktywni i chcą widzieć owoce swojego zaangażowania. Gromadzenie takich ludzi w jednym miejscu i w jednym czasie stało się naszą pasją i naszą przygodą.

Widzimy też, że świat wokół nas nieustannie się zmienia i nie jesteśmy w stanie zatrzymać większości z tych zmian. Nie musimy się jednak ich bać, możemy je przewidywać i możemy je wyprzedzać, nie rezygnując z tego, co odwieczne.

Wesprzyj SOAR

Soar Miasto Ocalenia był, jest i będzie wydarzeniem nieodpłatnym, finansowanym 💸 przez Fundację EXODUS w Sosnowcu z otrzymywanych przez nią darowizn. Naszą ideą było stworzenie przestrzenii modlitwy🙏 i nauczania🎤 otwartego dla każdego. Jeśli podoba Ci😀 się to co robimy i chcesz nas wesprzeć w tym dziele, możesz dokonac darowizny🪙 na dowolną kwotę do wirtualnej puszki – na konto fundacji Exodus.
Uruchomilismy stronę z płatnościami on-line! Kliknij i wesprzyj dowolną kwotą. Pozwoli to nam na dalszy rozwój tej wspaniałej inicjatywy.

Jeżeli zatem:

  • pragniesz dobra
  • chcesz budować relacje na niezniszczalnych wartościach
  • pragniesz poukładanego i bogatego życia wewnętrznego
  • postrzegasz wiarę jako szansę na wzrost i prawdziwą mądrość
  • pragniesz poukładać swoją codzienność tak, by prowadzić udane życie osobiste i zawodowe