Projekt Soar – Miasto Ocalenia nawiązuje w nazwie do biblijnego miasteczka Soar, w którym schronił się Lot, uciekając z Sodomy. Soar to inicjatywa dla osób pragnących bogatego wewnętrznie życia duchowego i dobrze poukładanej, mądrej codzienności w zabieganym, czasami banalnym i powierzchownym świecie.

SOAR Miasto Ocalenia to cykliczne spotkania o niepowtarzalnej atmosferze. Organizujemy je w okresach Adwentu i Wielkiego Postu, aby pomóc w odkrywaniu ich głębokiego znaczenia.

Sam pomysł zrodził się wśród ludzi świeckich, członków Odnowy w Duchu Świętym, i czerpie siły z obserwacji, że wielu ludzi szuka wyzwań i misji, z którą mogliby się w pełni identyfikować. Nieustannie taż spotykamy tych, którzy są aktywni i chcą widzieć owoce swojego zaangażowania. Gromadzenie takich ludzi w jednym miejscu i w jednym czasie stało się naszą pasją i naszą przygodą.

Widzimy też, że świat wokół nas nieustannie się zmienia i nie jesteśmy w stanie zatrzymać większości z tych zmian. Nie musimy się jednak ich bać, możemy je przewidywać i możemy je wyprzedzać, nie rezygnując z tego, co odwieczne.

Jeżeli zatem:

  • pragniesz dobra
  • chcesz budować relacje na niezniszczalnych wartościach
  • pragniesz poukładanego i bogatego życia wewnętrznego
  • postrzegasz wiarę jako szansę na wzrost i prawdziwą mądrość
  • pragniesz poukładać swoją codzienność tak, by prowadzić udane życie osobiste i zawodowe