Projekt Soar – Miasto Ocalenia nawiązuje w nazwie do biblijnego miasteczka Soar, w którym schronił się Lot, uciekając z Sodomy. Soar to inicjatywa dla osób pragnących bogatego wewnętrznie życia duchowego i dobrze poukładanej, mądrej codzienności w zabieganym, czasami banalnym i powierzchownym świecie.

SOAR Miasto Ocalenia to cykliczne spotkania o niepowtarzalnej atmosferze. Organizujemy je w okresach Adwentu i Wielkiego Postu, aby pomóc w odkrywaniu ich głębokiego znaczenia.

Sam pomysł zrodził się wśród ludzi świeckich, członków Odnowy w Duchu Świętym, i czerpie siły z obserwacji, że wielu ludzi szuka wyzwań i misji, z którą mogliby się w pełni identyfikować. Nieustannie taż spotykamy tych, którzy są aktywni i chcą widzieć owoce swojego zaangażowania. Gromadzenie takich ludzi w jednym miejscu i w jednym czasie stało się naszą pasją i naszą przygodą.

Widzimy też, że świat wokół nas nieustannie się zmienia i nie jesteśmy w stanie zatrzymać większości z tych zmian. Nie musimy się jednak ich bać, możemy je przewidywać i możemy je wyprzedzać, nie rezygnując z tego, co odwieczne.

Jeżeli zatem:

  • pragniesz dobra
  • chcesz budować relacje na niezniszczalnych wartościach
  • pragniesz poukładanego i bogatego życia wewnętrznego
  • postrzegasz wiarę jako szansę na wzrost i prawdziwą mądrość
  • pragniesz poukładać swoją codzienność tak, by prowadzić udane życie osobiste i zawodowe

Zapraszamy na najbliższą edycję naszych Spotkań Soar Miasto Ocalenia.

Tęsknimy za niepowtarzalną atmosferą wspólnoty uczniów, dla których Jezus jest najważniejszy, i którzy opierają swoje życie na Jego słowie. To będzie wspaniały, niezapomniany czas łaski.

Temat tej edycji „Duch wieje kędy chce” został zaczerpnięty z trzeciego rozdziału Ewangelii według św. Jana i nawiązuje do prawdy o tym, w jaki sposób Ojciec chce nas dzisiaj prowadzić. Chcemy mówić o nowym narodzeniu z Ducha Świętego i o tym, jak wzrastać w tym nowym życiu z łaski. Chcemy mówić o Jego natchnieniach, o tym, jak On prowadzi nas do pełni prawdy i w jaki sposób objawia nam rzeczy wielkie. Chcemy też jednak mówić o konieczności rezygnacji z drobnych i dużych rzeczy, aby móc prowadzić życie modlitwy i iść razem z Nim „w jednym szeregu”. Nie zabraknie i tym razem ciekawych gości, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem wiary i modlitwy. Obserwujecie nasz profil, wkrótce ich zaprezentujemy .

Nie nauczanie jest jednak dla nas najważniejsze, ale klimat wiary i uwielbienia, klimat miłości i poszukiwania, klimat prośby i klimat nawracania i podejmowania odważnych decyzji. Szansa na budowaniu duchowych przyjaźni.

Cieszymy się, że nasze dzieło nieustannie wzrasta. To dowód tego, że Miasto Ocalenia tworzą uczestnicy Spotkań, dla których stały się one ważnym elementem przeżywania czasu Adwentu i Wielkiego Postu. Ostatnio gromadziliśmy ponad 200 osób w sali, a kilka razy więcej łączyło się z nami przez Internet. Szukamy większej przestrzeni i zapewne w przyszłym roku spotkamy się w innym miejscu. Czujcie się zachęceni do tego, zaprosić swoich bliskich lub znajomych. Jeśli nie mogą przyjść osobiście, lub też zostanie wyczerpany limit miejsc, prześlij im link do transmisji.

Fabryka Pełna Życia, Dąbrowa Górnicza

  • 8.12.2023 piątek
  • 9.12.2023 sobota
  • 10.12.2023 niedziela

Zapisz się już dziś –link do zapisów.